Roker Park
The Green, Stotfold
Bedfordshire, SG5 4AN

tel: 01462 730765

Results and Tables

HomeResultsFixturesNotice BoardTeamsContact UsHistoryGalleryGround InfoLinks

Amalgamated club results for season 2013/14

Wed 14th May S Midlands Floodlit Cup Final COCKFOSTERS 2-1 (aet) STOTFOLD
(Thomas)  
Mon 12th May Brian Hitchings Cup SF BOREHAMWOOD 5-0 STOTFOLD U18
Thu 8th May Hinchingbrooke Cup Final
played at St Neots FC
STOTFOLD 0-2 HUNTINGDON
Match report  
Mon 5th May SSM League Challenge Cup Final
played at Harefield Utd FC
STOTFOLD 1-2 (aet) COCKFOSTERS
(Pateman)   Photos
Sat 3rd May SSM Premier Division STOTFOLD 1-3 HANWELL TOWN
(Herr) Match report   Photos
Fri 2nd May SSM Reserve Trophy Final
played at Roker Park
HODDESDON TOWN RES 1-3 KENT ATHLETIC RES
Thu 1st May S Midlands Floodlit Cup SF OXHEY JETS 2-4 STOTFOLD
(Thomas 2, Pemberton, Sagwete)  
Tue 29th Apr SSM Premier Division STOTFOLD 0-4 LONDON TIGERS
Sat 26th Apr SSM Premier Division STOTFOLD 1-4 LONDON COLNEY
(Sagwete)   Photos
Thu 24th Apr SSM Premier Division STOTFOLD 2-1 COCKFOSTERS
(Pemberton, M Ellis) Match report  
Wed 23rd Apr Colwyn Cup SF STOTFOLD U18 2-4 GRAYS ATHLETIC
(Micelli, Ashley)  
Tue 22nd Apr SSM Premier Division HAREFIELD UTD 4-0 STOTFOLD
Sat 19th Apr SSM Premier Division STOTFOLD 2-0 BIGGLESWADE UTD
(Sagwete 2) Match report   Photos
Wed 16th Apr SSM Premier Division LONDON LIONS 0-2 STOTFOLD
(Sinclair, Sagwete)  
Mon 14th Apr SSM Premier Division ST MARGARETSBURY 5-1 STOTFOLD
(Stewart)  
Sat 12th Apr SSM Premier Division LEVERSTOCK GREEN 1-2 STOTFOLD
(Sagwete, Carthy)  
Sat 12th Apr SSM Reserve Division 1 HODDESDON TOWN 16-0 STOTFOLD 2nd XI
Thu 10th Apr Hinchingbrooke Cup SF STOTFOLD 3-0 SAFFRON WALDEN
(Herr, Sagwete [pen], Charles) Match report  
Thu 10th Apr SSM Reserve Division 1 ST MARGARETSBURY 4-0 STOTFOLD 2nd XI
Thu 10th Apr Southern Counties BOREHAMWOOD P-P STOTFOLD U18
Tue 8th Apr SSM League Challenge Cup SF BERKHAMSTED 1-3 STOTFOLD
(Sagwete 2, Herr)  
Tue 8th Apr SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 0-1(A) AFC DUNSTABLE
Sun 6th Apr Beds FA Centenary Cup Final
at Roker Park
JOLLY TOPERS (LUTON) (A) 1-1 5-4 (pens) SHEFFORD SAINTS (U21)
  Photos
Sun 6th Apr Beds FA Lower Junior Cup Final
at Roker Park
CFC ENGINEERS ARMS (HENLOW) 1-3 LILLEY RANGERS
  Photos
Sat 5th Apr SSM Premier Division COCKFOSTERS 0-1 STOTFOLD
(Stewart)  
Sat 5th Apr SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 1-4 ST MARGARETSBURY
(Adam Brown)  
Thu 3rd Apr SSM League Challenge Cup QF KINGS LANGLEY 1-2 STOTFOLD
(Sagwete 2)  
Thu 3rd Apr Brian Hitchings Cup R3 LUTON TOWN CEDARS 2-2 7-8(pens) STOTFOLD U18
(Douglas, Robinson)  
Tue 1st Apr SSM League Challenge Cup R3 STOTFOLD 3-2 TOTTERNHOE
(Thomas, Pemberton, Charles) Match report  
Sat 29th Mar SSM Premier Division HOLMER GREEN 1-0 STOTFOLD
Sat 29th Mar SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 0-5 OXHEY JETS
Wed 26th Mar Colwyn Cup R2 STOTFOLD U18 5-0 LEVERSTOCK GREEN
(Cullen, Gosling, Fallows, Brasier, Clancy)  
Tue 25th Mar SSM Premier Division STOTFOLD 1-1 AFC DUNSTABLE
(Charles) Match report  
Sat 22nd Mar SSM Premier Division STOTFOLD 2-1 HAREFIELD UTD
(Aaron Browne, Thomas) Match report  
Sat 22nd Mar SSM Reserve Division 1 BALDOCK TOWN 0-3 STOTFOLD 2nd XI
(Cullen 3)  
Thu 20th Mar S Midlands Floodlit Cup R2 STOTFOLD 4-2 BEDFORD
(Sinclair, Carthy, Charles, Herr) Match report  
Tue 18th Mar SSM Premier Division STOTFOLD 0-2 HODDESDON TOWN
Match report  
Tue 18th Mar SSM Reserve Division 1 KINGS LANGLEY 3-2 STOTFOLD 2nd XI
(Cullen, Dobson)  
Sat 15th Mar SSM Premier Division LONDON COLNEY 1-2 STOTFOLD
(Sagwete, Pemberton)  
Sat 15th Mar SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 1-0 LONDON LIONS
(Douglas)  
Wed 12th Mar Brian Hitchings Cup R2 STOTFOLD U18 5-0 SAWBRIDGEWORTH TOWN
(Murphy 2, Reilly, Chapman-Hearn, Brasier)  
Tue 11th Mar SSM League Challenge Cup R2 STOTFOLD 3-0 TRING CORINTHIANS
(Charles, Sinclair, Pemberton) Match report  
Sat 8th Mar SSM Premier Division STOTFOLD 1-2 TRING ATHLETIC
(Sagwete) Match report   Photos
Sat 8th Mar SSM Reserve Division 1 LONDON COLNEY 2-4 STOTFOLD 2nd XI
(Adam Brown, J Brown, Dobson 2)  
Thu 6th Mar Hinchingbrooke Cup QF STOTFOLD 4-1 PETERBOROUGH NORTHERN STAR
(Pemberton, Herr, Sagwete 2) Match report  
Tue 25th Feb SSM Premier Division STOTFOLD 2-0 HATFIELD TOWN
(Sagwete, Herr) Match report  
Sat 22nd Feb SSM Premier Division HILLINGDON BOROUGH 2-3 STOTFOLD
(Aaron Browne, Sagwete 2)  
Sat 22nd Feb SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 2-2 HOLMER GREEN
(Cullen, Douglas)  
Sat 15th Feb SSM Premier Division COLNEY HEATH 1-1 STOTFOLD
(o/g)  
Sat 25th Jan SSM Premier Division AMPTHILL TOWN 6-2 STOTFOLD
(Aaron Browne 2)  
Tue 21st Jan S Midlands Floodlit Cup R1 STOTFOLD 4-1 HODDESDON TOWN
(Aaron Browne 3, Carthy)  
Sat 11th Jan SSM Premier Division STOTFOLD 0-3 HOLMER GREEN
Match report  
Sat 28th Dec SSM Premier Division BIGGLESWADE UTD 1-1 STOTFOLD
(Lee)  
Sat 28th Dec SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 0-1 BALDOCK TOWN
Sat 21st Dec SSM Premier Division STOTFOLD 0-3 LEVERSTOCK GREEN
Match report  
Sat 14th Dec SSM Premier Division BERKHAMSTEAD 4-0 STOTFOLD
Sat 14th Dec SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 0-8 RISBOROUGH RANGERS
Tue 10th Dec SSM Premier Div Cup R2 STOTFOLD 0-7 LONDON COLNEY
Match report  
Sat 7th Dec SSM Premier Division STOTFOLD 1-0 LONDON LIONS
(Carthy) Match report   Photos
Sat 7th Dec SSM Reserve Division 1 OXHEY JETS 4-1 STOTFOLD 2nd XI
(Agbomabiwon)  
Wed 4th Dec Southern Counties STOTFOLD U18 0-1 BARKING
Tue 3rd Dec Biggleswade KO Cup LANGFORD 7-2 STOTFOLD 2nd XI
(Saha 2)  
Sat 30th Nov SSM Premier Division STOTFOLD 4-3 OXHEY JETS
(Aaron Browne, Carthy, Herr 2) Match report   Photos
Sat 30th Nov Beds FA Intermediate Cup R3 AFC TURVEY 5-0 STOTFOLD 2nd XI
Tue 26th Nov Beds FA Senior Cup R1 BARTON ROVERS 5-0 STOTFOLD
Sat 23rd Nov SSM Premier Division LONDON TIGERS 1-2 STOTFOLD
(Fitton, Aaron Browne)  
Sat 23rd Nov SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 0-5 LONDON COLNEY
Wed 20th Nov Colwyn Cup R1 COLNEY HEATH 2-6 STOTFOLD U18
(Gosling, Suart, Reilly, Grey, Micelli, Cullen)  
Tue 19th Nov North Beds Charity Cup LANGFORD 0-0(aet) 3-0(pens) STOTFOLD
Tue 19th Nov S Midlands Floodlit Cup STOTFOLD 2nd XI 1-4 HODDESDON TOWN
(Plenty)  
Sat 16th Nov SSM Premier Division HODDESDON TOWN 3-1 STOTFOLD
(Cleghorn)  
Sat 16th Nov SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 1-4 KENT ATHLETIC
(Plenty)  
Wed 13th Nov Southern Counties STOTFOLD U18 2-1 LUTON TOWN
(Gosling, Phypers)  
Sat 9th Nov SSM Premier Division STOTFOLD 1-1 AMPTHILL TOWN
(McCabe)   Photos
Sat 2nd Nov SSM Premier Division STOTFOLD 0-4 BERKHAMPSTEAD
Wed 30th Oct Southern Counties LUTON TOWN 1-3 STOTFOLD U18
(Murphy, Gosling, Suart)  
Tue 29th Oct SSM Premier Division STOTFOLD 1-2 ST MARGARETSBURY
(Swain)  
Sat 26th Oct SSM Premier Division HANWELL TOWN 4-0 STOTFOLD
Sat 26th Oct Beds FA Intermediate Cup R2 CALDECOTE 0-3 STOTFOLD 2nd XI
(Sonsom, Lucey, McMillan)  
Wed 23rd Oct FA Youth Cup
R3 Qualifier
STOTFOLD U18 1-1(aet) 1-3(pens) CAMBRIDGE UNITED
(Cullen) Match report  
Wed 23rd Oct SSM Premier Division AFC DUNSTABLE 3-0 STOTFOLD
Sat 19th Oct FA Vase R1 OXHEY JETS 3-2 STOTFOLD
(Swain, Fitton)   Photos
Sat 19th Oct SSM Reserve Division 1 AFC DUNSTABLE 5-1 STOTFOLD 2nd XI
(Roodenbirg)  
Wed 16th Oct Southern Counties STOTFOLD U18 1-0 GRAYS ATHLETIC
(Cullen)  
Sat 12th Oct SSM Premier Division OXHEY JETS 6-5 STOTFOLD
(M Ellis, Matt Clark, Chris Clark, Herr, o/g)  
Sat 12th Oct SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 0-3 COCKFOSTERS
Tue 8th Oct SSM Premier Division STOTFOLD 1-1 COLNEY HEATH
(Stephenson) Match report  
Mon 7th Oct FA Youth Cup
R2 Qualifier
RUSHDEN AND DIAMONDS 0-4 STOTFOLD U18
(Gosling 2, Cullen, Douglas)  
Sat 5th Oct SSM Reserve Challenge Trophy STOTFOLD 2nd XI 0-1 LONDON COLNEY
Wed 2nd Oct Southern Counties BARKING 2-2 STOTFOLD U18
(Gosling, Khalili)  
Tue 1st Oct Hinchingbrooke Cup R1 POTTON UTD 1-2 STOTFOLD
(Aaron Browne, Swain)  
Sat 28th Sep SSM Premier Division HADLEY 1-2 STOTFOLD
(Aaron Browne, M Ellis)  
Thu 26th Sep FA Youth Cup
R1 Qualifier
STOTFOLD U18 12-0 YAXLEY
(Micelli 4, Gosling 3, Douglas 3, Cullen 1, Phypers 1)  
Sat 21st Sep FA Vase R2 Qualifier STOTFOLD 2-0 LONDON LIONS
(Aaron Browne, Young)  
Sat 21st Sep SSM Reserve Division 1 61FC LUTON 0-1 STOTFOLD 2nd XI
(Stephenson)  
Wed 18th Sep Southern Counties STOTFOLD U18 1-4 GRAYS ATHLETIC
(Murray)  
Tue 17th Sep SSM Premier Division STOTFOLD 0-4 HERTFORD TOWN
Match report  
Sat 14th Sep SSM Premier Division TRING ATHLETIC 2-0 STOTFOLD
Sat 14th Sep SSM Reserve Division 1 KENT ATHLETIC 1-0 STOTFOLD 2nd XI
Wed 11th Sep FA Youth Cup
Preliminary Rnd
STOTFOLD U18 4-0 PETERBOROUGH NS
(Cullen, Murray, Douglas, Grey)  
Sat 7th Sep SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 7-1 KINGS LANGLEY
(Clark 3, Stephenson 3, Ellis)  
Wed 4th Sep Southern Counties STOTFOLD U18 1-2 BOREHAMWOOD
(Gosling)  
Sat 31st Aug FA Cup Preliminary Rnd UXBRIDGE 5-1 STOTFOLD
(Fitton)  
Sat 31st Aug SSM Reserve Division 1 HOLMER GREEN 1-0 STOTFOLD 2nd XI
Tue 27th Aug SSM Premier Division STOTFOLD 0-1 HADLEY
Sat 24th Aug SSM Premier Division HATFIELD TOWN 2-1 STOTFOLD
(Cleghorn)  
Sat 24th Aug SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 2-4 HADLEY
(Stephenson 2)  
Tue 20th Aug FA Cup X Prelim Replay STOTFOLD 1-0 LONDON LIONS
(Herr [pen]) Match report   Photos
Sat 17th Aug FA Cup X Prelim LONDON LIONS 1-1 STOTFOLD
(Herr [pen])   Photos
Sat 17th Aug SSM Reserve Division 1 STOTFOLD 2nd XI 1-1 HODDESDON TOWN
(D Brown)  
Wed 14th Aug Pre-season friendly STOTFOLD U18 3-1 AFC Oakley Sports M & DH
(Cullen, Gosling, Goldbourne)  
Tue 13th Aug SSM Premier Division HERTFORD TOWN 2-1 STOTFOLD
(Young)  
Sat 10th Aug SSM Premier Division STOTFOLD 2-1 HILLINGDON BOROUGH
(Matt Clark, Ryan Nicholl)  
Wed 7th Aug Pre-season friendly STOTFOLD 2nd XI 2-1 SHEFFORD 21
(Cullen, Micelli)  
Sat 3rd Aug Pre-season friendly STOTFOLD 2-1 ARLESEY TOWN
(Ellis, Herr)  
Tue 30th Jul Pre-season friendly STOTFOLD 3-3 NORTHAMPTON SPENCER
(Chisholm, Herr, Cleghorn)  
Sat 27th Jul Pre-season friendly STOTFOLD 0-9 BARTON ROVERS
Sat 20th Jul Pre-season friendly PETERBOROUGH NORTHERN STAR 1-2 STOTFOLD
(Ellis, Clark)  
Tue 16th Jul Pre-season training fixture
at The Arena Baldock
BALDOCK 3-2 STOTFOLD Mixed XI
(Herr, Clark)  
SSMFL Premier League Table
P
W
D
L
F
A
GD
Pts
Hanwell Town
42
35
6
1
127
36
+91
111
Ampthill Town
42
31
4
7
124
46
+78
97
Colney Heath
42
26
10
6
92
36
+56
88
St Margaretsbury
42
26
7
9
86
50
+36
85
Berkhamsted
42
26
6
10
111
58
+53
84
Hoddesdon Town
42
24
6
12
88
62
+26
78
London Colney
42
22
6
14
88
64
+24
72
Cockfosters
42
16
10
16
69
62
+7
58
AFC Dunstable
42
15
13
14
74
69
+5
58
Tring Athletic
42
16
10
16
71
70
+1
58
Hillingdon Borough
42
17
7
18
90
91
-1
58
Holmer Green
42
16
8
18
85
87
-2
56
Hadley
42
14
10
18
52
67
-15
52
Harefield United
42
14
8
20
85
82
+3
50
London Tigers
42
14
7
21
70
75
-5
49
Hertford Town
42
15
4
23
76
94
-18
49
Biggleswade United
42
11
14
17
65
76
-11
47
Oxhey Jets
42
13
8
21
74
99
-25
47
Stotfold
42
14
5
23
49
91
-42
47
Leverstock Green
42
10
4
28
57
117
-60
34
Hatfield Town
42
3
5
34
42
152
-110
14
London Lions
42
3
4
35
38
129
-91
13
SSMFL Reserves Division 1
P
W
D
L
F
A
GD
Pts
St Margaretsbury
26
18
4
4
64
25
+39
58
Hoddesdon Town
26
18
3
5
64
20
+44
57
Cockfosters
26
16
4
6
65
32
+33
52
London Colney
26
15
7
4
52
30
+22
52
Holmer Green
26
13
1
12
40
48
-8
40
Hadley
26
12
3
11
60
51
+9
39
Oxhey Jets
26
9
6
11
50
54
-4
33
Baldock Town
26
9
5
12
43
57
-14
32
AFC Dunstable
26
9
2
15
65
69
-4
29
Kent Athletic
26
7
8
11
33
51
-18
29
Risborough Rangers
26
8
3
15
39
44
-5
27
Kings Langley
26
7
4
15
36
57
-21
25
London Lions
26
7
2
17
28
48
-20
23
The 61 FC (Luton)
26
7
2
17
23
76
-53
23

Stotfold withdrew from the Reserve Division
Southern Counties Corinthian Division
P
W
D
L
F
A
GD
Pts
Boreham Wood
7
5
1
1
26
9
+17
16
Grays Athletic
8
4
2
2
13
12
+1
14
Stotfold
7
3
1
3
10
11
-1
10
Luton Town
8
2
2
4
14
13
+1
8
Barking
8
1
2
5
7
25
-18
5

To Top of Page
Back

Why not advertise your business on our website? Genuine Home Page visitor count over previous 30 days:
2915