Reserve Division One (32)
Pl
W
D
L
F
A
GD
Pts
Stotfold
32
24
8
0
118
35
83
80
Blackstones FC
32
20
6
6
85
27
58
66
Desborough Town
32
18
3
11
67
56
11
57
Northampton Spencer
32
16
8
8
74
48
26
56
St Neots Town
32
15
3
14
72
67
5
48
Stewarts & Lloyds Corby
32
12
9
11
70
63
7
45
Bourne Town
32
12
8
12
54
58
-4
44
Bugbrooke St Michaels
32
11
10
11
65
69
-4
43
Raunds Town
32
11
7
14
50
61
-11
40
Yaxley
32
10
10
12
55
74
-19
40
Olney Town
32
11
6
15
63
81
-18
39
Woodford United
32
11
6
15
47
70
-23
39
Whitworths FC
32
10
5
17
58
71
-13
35
Cogenhoe United
32
10
5
17
60
86
-26
35
Northampton Sileby Rngs
32
10
1
21
59
91
-32
31
Deeping Rangers **
32
8
7
17
59
67
-8
28
Daventry United **
32
9
6
17
66
98
-32
27
** Daventry United deducted 6 points / Deeping Rangers 3 points

SAT AUG 18TH STOTFOLD 2 WOODFORD 1 Luke Nicholl, Freddie Morris
SAT AUG 25TH YAXLEY 2 STOTFOLD 2 Freddie Morris
SAT SEPT 1ST COGENHOE 1 STOTFOLD 5 Luke Nichol, Kane Dougherty 2, Josh Butina, Nathan Moulton
FRIDAY SEPT 7TH SILEBY 1 STOTFOLD 5 Neil Smith pen, Rob Beckwith, Kane Dougherty, Josh Butina, Nathan Moulton
SAT SEPT 15TH DESBOROUGH 1 STOTFOLD 7 Rob Beckwith, Nathan Moulton, Anthony Bowskill Kane Dougherty 2, Josh Butina 2
WED SEPT 19TH UCL RESERVE DIV KO CUP STOTFOLD 8 ON CHENECKS 0 Nathan Moulton 2, Wayne Mulloolly 2, Kane Dougherty, Neil Smith, Keith Coughlin, Paul Donnelly
SAT SEPT 22ND STOTFOLD 5 RAUNDS 0 Scott Rennie 2, Nathan Moulton 2 and Kane Dougherty
SAT SEPT 29TH DAVENTRY UTD 4 STOTFOLD 4 Kane Dougherty 2, Freddie Morris 2
SAT OCT 13TH DEEPING 1 STOTFOLD 1 Neil Smith pen
SAT OCT 20TH BEDS INTERMEDIATE CUP AFC KEMPSTON 1 STOTFOLD 2 Josh Butina 2
SAT NOV 3RD S & L CORBY 2 STOTFOLD 5 Neil Smith 2, Kane Dougherty, Freddie Morris, Nathan Moulton
SAT NOV 10TH UCL RESERVE DIV KO CUP STOTFOLD 8 DESBOROUGH 1 Josh Butina 2, Neil Smith, Freddie Morris, Kane Dougherty, Nathan Moulton, Lewis Taylor, Ashley Fitton
WED NOV 14TH SML FLOODLIT CUP STOTFOLD 5 ST. MARGARETSBURY 1 Callum Donnelly, Mark Bryant, Anthony Bowskill, Nathan Moulton, Freddie Morris
SAT NOV 17TH STOTFOLD 5 DEEPING 1 Josh Butina 2, Neil Smith, Nathan Moulton, Ryan Aldrin
SAT NOV 24TH BLACKSTONES 1 STOTFOLD 1 Freddie Morris
SAT DEC 1ST NORTHAMPTON SPENCER 0 STOTFOLD 3 Nathan Moulton 2, Neil Smith pen
SAT DEC 15TH WHITWORTHS 1 STOTFOLD 2 Ryan Aldrin, Ryan Mitchell
SAT DEC 22ND BEDS INTERMEDIATE CUP STOTFOLD 2 STOPSLEY COMMON 1 Ryan Aldrin, Ryan Mitchell
SAT JAN 5TH OLNEY 1 STOTFOLD 1 Ryan Aldrin
SAT JAN 26TH STOTFOLD 2 BLACKSTONES 0 Freddie Morris, Kane Dougherty
SAT FEB 2ND BEDS INTERMEDIATE CUP 61FC LUTON 0 STOTFOLD 3 Nathan Moulton, Ryan Aldrin, Rob Beckwith
SAT FEB 9TH RAUNDS 1 STOTFOLD 3 Anthony Bowskill pen, Ryan Aldrin, Nathan Moulton
SAT FEB 16TH UCL RESERVE DIV KO CUP BLACKSTONES 3 STOTFOLD 1 AET Ryan Mitchell
SAT FEB 23RD STOTFOLD 5 DAVENTRY 0 Nathan Moulton, Ryan Aldrin 2, Paul Garrett 2
TUES FEB 26TH S.MIDLAND FLOODLIT CUP STOTFOLD 5 POTTON 1 Dan Douglas 2, Ryan Aldrin 2, Ricky Case
SAT MARCH 1ST BEDS FA INTERMEDIATE CUP STOTFOLD 3 CRAWLEY GREEN 1 aet Neil Smith, Ryan Aldrin, Freddie Morris
SAT MARCH 8TH WOODFORD 3 STOTFOLD 3 Ryan Aldrin 2, Michael Etienne
TUES MARCH 11TH STOTFOLD 1 WHITWORTHS 0 Ryan Aldrin
SAT MARCH 15TH STOTFOLD 4 BUGBROOKE 0 Michael Ettienne, Ryan Mitchell, Anthony Bowskill, Wayne Mulloolly
SAT MARCH 22ND BOURNE TOWN 2 STOTFOLD 4 Freddie Morris 3, Kane Dougherty
WED APRIL 2ND ST.NEOTS 2 STOTFOLD 2 Rob Beckwith, Kane Dougherty
SAT APRIL 5TH STOTFOLD 1 OLNEY 0 Neil Smith
THURS APRIL 10TH BIGGLESWADE KO CUP STOTFOLD 3 SANDY 0 Rob Beckwith, Kane Dougherty, Ryan Aldrin
SAT APRIL 12TH BUGBROOKE 0 STOTFOLD 6 Freddie Morris 2, Kane Dougherty, Ryan Aldrin 2, Anthony Bowskill
TUES APRIL 15TH STOTFOLD 5 ST.NEOTS 3 Kane Dougherty2, Rob Beckwith, Ryan Aldrin, Callum Donnelly
SAT APRIL 19TH STOTFOLD 7 DESBOROUGH 1 Kane Dougherty 3, Callum Donnelly 2, Neil Smith, Josh Butina
MON APRIL 21ST STOTFOLD 5 S & L CORBY 2 Colin Shambrook, Joel Mason 2, Wayne Mullooly, Lee Allinson
WED 23RD APRIL KO 7.45pm BEDS INTERMEDIATE CUP FINAL @ A.F.C. Kempston Rovers
STOTFOLD 4 AMPTHILL TOWN 0 OG, Kane Dougherty 2, Freddie Morris
SAT APRIL 26TH STOTFOLD 2 BOURNE 2 Ryan Aldrin, Rob Beckwith
MON APRIL 28TH STOTFOLD 3 YAXLEY 0 Kane Dougherty, Callum Donnelly, Paul Garrett
THURS MAY 1ST STOTFOLD 5 COGENHOE 0 Lee Allinson pen, Ryan Aldrin 2, Anthony Bowskill, Ashley Fitton
SAT MAY 3RD STOTFOLD 7 SILEBY 0 Mark Bryant 2+1 pen, Rob Beckwith, Kane Dougherty, Freddie Morris, Lee Allinson
TUES 6TH MAY S.MIDLAND FLOODLIT CUP HERTFORD 3 STOTFOLD 1 Anthony Bowskill
THURS MAY 8TH STOTFOLD 5 NORTHAMPTON SPENCER 2 Paul Garrett 2, Joel Mason, Louis Lee, David Drury
SAT MAY 10TH BIGGLESWADE KO CUP STOTFOLD 5 BIGGLESWADE UTD 0
THURS MAY 15TH BIGGLESWADE KO CUP FINAL STOTFOLD 3 CALDECOTE 1 Freddie Morris, Ryan Aldrin, Neil Smith