Reserve Division One (30)
Pl
W
D
L
F
A
GD
Pts
Bourne Town
30
20
5
5
69
26
43
65
Blackstones FC
30
18
7
5
69
35
34
61
Northampton Spencer **
30
15
6
9
58
46
12
50
Raunds Town
30
13
8
9
52
37
15
47
Stotfold
30
14
5
11
62
49
13
47
Desborough Town
30
13
8
9
61
53
8
47
Stewart & Lloyds Corby
30
14
4
12
46
42
4
46
Deeping Rangers
30
12
7
11
45
46
-1
43
Ford Sports Daventry
30
10
12
8
50
47
3
42
Whitworths FC
30
11
8
11
57
48
9
41
Northampton Sileby Rngs
30
11
6
13
33
49
-16
39
Newport Pagnell Town
30
10
5
15
39
49
-10
35
Cogenhoe United
30
9
5
16
40
55
-15
32
Yaxley
30
9
5
16
45
62
-17
32
Rothwell Town **
30
7
9
14
50
60
-10
27
Eynesbury Rovers
30
4
0
26
26
98
-72
12
** Rothwell Town deducted 3 points / N Spencer 1 point

Second XI Results and Scorers

Sat 3rd Sept Yaxley 0 Stotfold 2 A. Willard
Sat 10th Sept Stotfold 3 Northampton Spencer 1 J. Philbin, P. Wright, S. Rennie
Sat 17th Sept Stotfold 1 S & L Corby 2 P. Wright
Sat 1st Oct Bourne 5 Stotfold 1 P. Wright
Sat 8th Oct Res. KO Cup Silbey 2 Stotfold 1 R. Beckworth
Sat 15th Oct Stotfold 1 Deeping 2 C. Donnelly
Sat 22nd Oct Stotfold 2 Blackstones 3 R. Beckworth, N. Smith
Sat 29th Oct Raunds 2 Stotfold 1 R. Aldrin
Sat 5th Nov Desborough 2 Stotfold 1 R. Aldrin
Sat 12th Nov Beds Inter. Cup Campton 1 Stotfold 2 P. Wright, C. Donnelly
Mon 14th Nov SML KO Cup Colney Heath 3 Stotfold 2 K. Dougherty, J. Philbin
Sat 19th Nov Newport Pagnell 1 Stotfold 1 C. Donnelly
Sat 26th Nov Stotfold 3 Whitworths 1 N. Smith 2, C. Donnelly
Sat 3rd Dec Deeping 2 Stotfold 0
Sat 10th Dec Stotfold 2 Raunds 2 N. Smith, J. Philbin
Sat 17th Dec Ford Sports 1 Stotfold 1 D. Everitt ( J. Taylor OG)
Sat 7th Jan Beds Intermediate Cup Stotfold 3 Heath United 0 R. Aldrin, P. Smith, J. Taylor
Sat 14th Jan Stotfold 2 Sileby 2 P.Wright, R. Mitchell
Sat 21st Jan Stotfold 5 Yaxley 1 C. Donnelly 2, R. Aldrin 2, M. Clark (pen)
Mon 23rd Jan Biggleswade KO Cup Stotfold 2 Campton 0 J. Philbin, R. Aldin
Sat 28th Jan Beds Inter. Cup Brache Sparta 3 Stotfold 4 D. Everitt 2, M. Nunn, C. Donnelly
Sat 11th Feb
Stotfold 1 Desborough 1 C. Donnelly
Sat 18th Feb
Eynesbury 2 Stotfold 3 R. Aldrin 2, J. Philbin

Sat 11th Mar
Stotfold 6 Newport Pagnell 1 N. Smith, R. Aldrin, M. Nunn 2, P. Wright 2
Thurs 16th Mar
Biggleswade KO Cup Stotfold 3 Langford 0 R. Aldrin, P. Wright, N. Smith
Sat 18th Mar
Stotfold 0 Ford Sports 2
Tues 21st Mar
Sileby 0 Stotfold 2 C. Donnelly, S. Rennie
Sat 25th Mar
S/L Corby 3 Stotfold 1 A Iwediuno
Wed 29th Mar
Cogenhoe 1 Stotfold 3 R. Beckworth, N. Bailey, P. Harrington
Sat 1st Apr
Whitworths 2 Stotfold 3 R. Aldrin, G. D'Angello, R. Beckworth
Sat 8th Apr
Stotfold 3 Bourne 2 G. D'Angello 2 R. Aldrin
Sat 15th Apr
Blackstones 0 Stotfold 1 K. Dougherty
Sat 22nd Apr
Stotfold 4 Rothwell 2 S. Penny, G. D'Angelo, C. Donnelly, K. Dougherty
Tues 25th
Apr N.Spencer 4 Stotfold 1 R. Beckworth
Thurs 27th Apr
Stotfold 5 Eynesbury 0 R. Beckworth, P. Wright 2, N. Smith, C. Donnelly
Sat 29th Apr
Rothwell 2 Stotfold 0