Premier Division (42)
Pl
W
D
L
F
A
GD
Pts
Spalding United
42
28
6
8
97
44
53
90
Buckingham Town
42
25
10
7
102
46
56
85
Harrowby United
42
24
9
9
85
56
29
81
St Neots Town
42
24
8
10
85
44
41
80
Boston Town
42
24
7
11
67
43
24
79
Cogenhoe United
42
23
9
10
86
38
48
78
Holbeach United
42
23
5
14
80
59
21
74
Yaxley
42
22
4
16
99
64
35
70
Ford Sports Daventry
42
19
11
12
83
56
27
68
Stotfold
42
19
8
15
73
59
14
65
Blackstone's FC
42
16
10
16
57
62
-5
58
Woodford United
42
14
13
15
61
53
8
55
Newport Pagnell Town
42
15
9
18
60
72
-12
54
Wootton Blue Cross
42
14
10
18
59
61
-2
52
Bourne Town
42
12
11
19
54
90
-36
47
Desborough Town
42
13
7
22
56
88
-32
46
Deeping Rangers
42
12
9
21
48
78
-30
45
Northampton Spencer
42
11
10
21
47
75
-28
43
Stewart & Lloyds Corby
42
11
7
24
52
81
-29
40
Raunds Town
42
7
12
23
55
94
-39
33
Long Buckby AFC
42
8
4
30
46
134
-88
28
Daventry Town
42
5
7
30
40
95
-55
22

H Holbeach 3-4 L Wes Byrne 2, Liam Errington
A St Neots 1-4 W Wes Byrne 2, Justin Griffith 2
H FA CUP EXTRA PRELIMINARY ROUND London Colney 1-2 L Paul Garrett, pen
H Raunds 4-1 W Gareth Cottenden, Paul Garrett, Justin Griffith, Gary Dowling
A Buckingham 5-0 L
H League Ko Cup Irchester 2-1 W Paul Garrett, Joel West
A Newport Pagnell 1-2 W Wes Byrne, Joel West
H FA VASE 2nd ROUND QUALIFYING Leverstock Green Aet 4-1 W Wes Byrne 2, Liam Errington, Justin Griffiths
A Holbeach 4-1 L Liam Errington
A Cogenhoe 3-0 L
H Harrowby 4-1W Liam Errington, Justin Griffith, Wes Byrne, Ian Morrison
H Deeping 1-1 Luke Fisher
H St Neots 1-0 L
A Potters Bar Aet 3-2 L Wes Byrne, Justin Griffiths
H Ford Sports 1-1 Paul Garrett, pen
A Woodford 1-3 W Steve Cook, Wes Byrne 2
A S/L Corby 0-2 W Wes Byrne, Paul Garrett, pen
A Long Buckby 2-0 L
A Hinch. Cup Rothwell Corinthians 1-2 W Liam Errington, Luke Gregson
H Bourne 0-0
H Newport Pagnell 0-0
A Northampton Spencer 0-1 W Luke Gregson
A NBCC Kempston 0-5 W Steve Cook 2, Wes Byrne 2, Paul Garrett
H Lge KO Cup. Harrowby Aet 4-3 L Glen Lamacraft 2, Paul Garrett, Pen
H Hinch Cup Blackstones 0-2 L
A Wootton 2-1 L Wes Byrne
A Desborough 2-4 W Liam Errington 3, Marcus Cumberbatch
A Beds Snr Cup Biggleswade Town 2-1 L Liam Errington
A Boston 1-0 L
A Hunts Prem Cup Godmanchester 2-0 L
A Raunds 1-2 W Raunds OG, Paul Garrett
A Bourne 1-3 W Gareth Cottenden, Paul Garrett, Wes Byrne
H N.Spencer 2-0 W Wes Byrne, Luke Gregson
A Daventry 1-3 W Ozzy Foster 2, Justin Griffith
A Blackstones 2-2 John Coley, Justin Griffiths
A Yaxley 0-1 W Wes Byrne
A Deeping 0-3 W Justin Griffiths, Paul Garrett, Luke Gregson
H Blackstones 0-0
A Ford Sports 1-1Scott Grant
A Harrowby 2-0 L
H Buckingham 2-1 W Joel West, Paul Garrett, pen
H Woodford 0-3 L
H Cogenhoe 1-4 L Marcus Cumberbatch
A Spalding 2-1 L Wes Byrne
H Wootton 3-4 W Paul Garrett 2, Wes Byrne, Joel West
H S&L Corby 1-1 Paul Garrett
H Spalding 1-2 L Justin Griffith
H NBCC Potton 3-1 W Scott Grant, Luke Gregson, Potton OG
H Long Buckby 7-1 W Marcus Cumberbatch 2, Justin Griffiths 3, Wes Byrne 2
H Yaxley 1-2 L Paul Garrett
H Daventry 2-0 W Steve Cook, Ian Morrison
H Desborough 5-0 W Luke Gregson, Joel West, Paul Garrett 3
H Boston 0-1 L
NBCC Final Stotfold 4 Langford 2 at Biggleswade United
W Paul Garrett pen, Steve Cook, Luke Gregson, Justin Griffiths